Ισόπαλοι Άρης και ΠΑΣ Γιάννινα

aris pas

Ισόπαλη με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ανάμεσα σε Άρη και ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Άκρως αποτελεσματικός ο «Άγιαξ της Ηπείρου» στο πρώτο ημίχρονο, έσωσαν το βαθμό οι Θεσσαλονικείς στην επανάληψη, στο ντεμπούτο του Απόστολου Μάντζιου στον πάγκο τους.

O ΠΑΣ ήταν αυτός που προηγήθηκε σκοράροντας δύο φορές στα πρώτα 22 λεπτά του αγώνα.

Το σκορ διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, το δεύτερο όμως έφερε αλλαγή σκηνικού καθώς ήταν ο Άρης αυτός που κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα και να ισοφαρίσει.

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Κίτρινες: Φετφατζίδης, Τζέγκο, Ρόουζ, Μαντσίνι – Κάστρο, Καρτάλης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν.

ΆΡΗΣ (Απόστολος Μάντζιος): Κουέστα, Ρόουζ, Ντάτκοβιτς (46’ Τζέγκο), Δεληζήσης, Γκάνεα, Σάσα (65’ Μαντσίνι), Ματίγια, Γκάμα, Μπερτόγλιο (77’ Μάνος), Φετφατζίδης, Λόπεθ.

ΠΑΣ ΓΙΆΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πίρσμαν, Εραμούσπε, Παντελάκης, Νάουμετς (46’ Κάστρο), Σιόντης, Παμλίδης (86’ Λιάσος), Καρτάλης (63’ Ντομίνγκεθ), Κριζμάν, Λέο (56’ Λώλης).