Σύμφωνα με έκτακτο δελτίο, η Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας της Περιφέρειας Ηπείρου (Π.Ε. Ιωαννίνων) ενημερώνει ότι μέχρι και αύριο Τρίτη τα καιρικά φαινόμενα στην περιοχή μας θα επιδεινωθούν επικίνδυνα.
Παρακαλούνται όλοι οι αρμόδιοι φορείς να βρίσκονται σε επιφυλακή καθ’ όλη τη διάρκεια της κακοκαιρίας και σε συνεργασία με την Πολιτική Προστασία της Περιφέρειας Ηπείρου για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων.