Σάρωσε τα μετάλλια ο Ποσειδώνας

kolymbhthrioΤην 5η θέση με 7 χρυσά, 5 ασημένια και 7 χάλκινα μετάλλια κατέκτησε η αγωνιστική ομάδα του Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- μεταξύ 47 ομάδων που βαθμολογήθηκαν- στο Χειμερινό πρωτάθλημα κατηγοριών Βορείου Ελλάδας, με 15 αθλητές-αθλήτριες που κατέκτησαν όρια για την συμμετοχή τους σε αυτό. Το πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε στην Θεσσαλονίκη από 10 ως 12 Φεβρουαρίου 2012 με την συμμετοχή των ομάδων της Βόρειας Ελλάδας.

Οι μεγάλες επιτυχίες των αθλητών του Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ επιβεβαιώνουν για μια ακόμη φορά την σημαντική προσφορά του Ομίλου στον Γιαννιώτικο αθλητισμό

Η κατάταξη σύμφωνα με την βαθμολογία είναι:

1ος ΠΑΟΚ

2ος ΑΡΗΣ

3ος Ο.Φ.Θ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

4ος ΗΡΑΚΛΗΣ

5ος ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Μετάλλια κατέκτησαν οι :

ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ: 3 ΧΡΥΣΑ

ΣΙΑΤΕΡΛΗ ΒΑΡΒΑΡΑ: 2 ΧΡΥΣΑ, 1 ΧΑΛΚΙΝΟ

ΒΑΣΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ : 1 ΧΡΥΣΟ, 1 ΧΑΛΚΙΝΟ

ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (Στεργιοπούλου-Γιαννάκου-Καρύδη-Λώλα): 1 ΧΡΥΣΟ, 1 ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ: 2 ΑΣΗΜΕΝΙΑ

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ : 1 ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΚΑΡΥΔΗ ΙΩΑΝΝΑ : 1 ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ : 2 ΧΑΛΚΙΝΑ

ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΞΕΝΙΑ : 1 ΧΑΛΚΙΝΟ

ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ : 1 ΧΑΛΚΙΝΟ

ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (Κατσουλίδη-Σιατερλή-Τσίμα-Αποστόλου): 1 ΧΑΛΚΙΝΟ

Σημειώνουμε ότι η Πρωταθλήτρια Ελλάδος Χαρίση Δήμητρα δεν συμμετείχε στο Πρωτάθλημα Κατηγοριών καθώς από φέτος συμμετέχει στην Κατηγορία Γυναικών.

Το Δ.Σ. συγχαίρει θερμά τον προπονητή της αγωνιστικής ομάδας κ. Παππά Πέτρο καθώς και τους αθλητές που για μια ακόμη φορά μας έκαναν υπερήφανους.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών μας:

Στεργιόπουλος Γεράσιμος(1998)

Σιατερλή Βαρβάρα (1997)

Βάσιος Ιωάννης(1996)

1η θ. 200μ ελεύθερο 02:06.66

1η θ. 200μ πρόσθιο 2:42.28

1η θέση 200μ ύπτιο 2:12:23

1η θ 1500μ ελεύθερο 18:06.12

1η θ.400 ΜΑ 5:19.43

3η θέση 50μ ύπτιο 29:93

1η θ 200μ πεταλούδα 02:20.82

3η θ. 100μ πρόσθιο 1:17.48

4η θέση 100μ ύπτιο 01:04:06

Διδασκάλου Κων/νος (1996)

Χριστοδούλου Βησσαρίων(1998)

Καρύδη Ιωάννα (1999)

2η θ 400μ ελεύθερο 4:25.64

2η θ 200μ ύπτιο 2:29.05

2η θ 200μ πεταλούδα 2:41.11

2η θ 1500μ ελεύθερο 17:2.82

4η θ 200μ πεταλούδα 2:26.81

4η θ 100μ πεταλούδα 1:12.44

7η θ 400μ ΜΑ 05:05.17

4η θ 100μ πεταλούδα 1:06.89

Γιαννάκου Βασιλική(1999)

Κατσουλίδη Κων/να (1997)

Στεργιοπούλου Ξενία (1999)

3η θ 800μ ελεύθερο 10:04.80

3η θέση 200μ πεταλούδα 2:32.12

3η θ. 200μ ύπτιο 2:39.93

3η θ 400μ ελεύθερο 04:56.60

5η θέση 100μ πεταλούδα 1:10.22

5η θ 200μ πεταλούδα 2:44.71

5η θ 200μ ελεύθερο 2:22.53

6η θέση 200μ ύπτιο 2:35.93

4η θ 400μ ΜΑ 5:45.90

Ντάγκας Δημήτριος (1999)

Λώλα Αθανασία (1999)

Δήμου Στέφανος- Ευριπίδης(1997)

4η θ 100μ πεταλούδα 01:13.39

5η θ 200μ ΜΑ 2:51.23

8η θ 200μ πρόσθιο 2:41.53

4η θ 200μ πεταλούδα 02:41.90

6η θ 200μ πρόσθιο 3:07.32

14η θ 100μ πρόσθιο 1:15.48

7η θ 100μ πρόσθιο 1:28.06

Σοκόλης Ηλίας (1996):

Τσίμα Βασιλική (1997)

Μπαρμπίση Σοφία (1997)

7η θ 200μ ύπτιο 2:20.91

19η θ 50μ ύπτιο 35:21

20η θ 50μ ύπτιο 35:75

9η θ 100 ύπτιο 1:07.44

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

1Η θ. 4Χ100μ Μικτή ομαδική Παγκορασιδων Β (Στεργιοπούλου- Λώλα- Καρύδη – Γιαννάκου)

2Η θ. 4Χ200μ Ελεύθερο Παγκορασιδων Β (Στεργιοπούλου- Λώλα- Καρύδη – Γιαννάκου)

5Η θ. 4Χ100μ Ελεύθερο Παγκορασιδων Β (Στεργιοπούλου- Λώλα- Καρύδη – Γιαννάκου)

3η θ 4Χ200μ Ελεύθερο Κορασίδων (Κατσουλίδη-Σιατερλή-Τσίμα- Μπαρμπίση)

5η θ 4Χ100μ Ελεύθερο Κορασίδων (Κατσουλίδη-Σιατερλή-Τσίμα- Μπαρμπίση)

5η θ 4Χ100μ Ελεύθερο Κορασίδων (Κατσουλίδη-Σιατερλή-Τσίμα- Μπαρμπίση)

6η θ 4Χ200μ Ελεύθερο Παίδων (Βάσιος- Διδασκάλου- Σοκόλης- Δήμου)

7η θ 4Χ100μ Μικτή Ομαδική Παίδων (Βάσιος- Διδασκάλου- Σοκόλης- Δήμου)

10η θ 4Χ100μ Ελεύθερο Παίδων (Βάσιος- Διδασκάλου- Σοκόλης- Δήμου)

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ