111 ιδρυτικά μέλη στην παράταξη Ζάψα

ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ

Στην ίδρυση της νέας παράταξης, με την οποία θα διεκδικήσουν την Περιφέρεια Ηπείρου, προχώρησαν οι συνεργαζόμενες περιφερειακές παρατάξεις «Ήπειρος Ανατροπής» και «Συμμαχία Ηπειρωτών», με υποψήφιο Περιφερειάρχη τον Γιώργο Ζάψα.

Το ιδρυτικό σώμα της νέας παράταξης στη συνεδρίασή του έλαβε αποφάσεις για την συγκρότηση του περιφερειακού συντονιστικού οργάνου, θεματικών επιτροπών εργασίας και Γραμματείας.

Προσδοκία και προσπάθεια όλων, όπως διατυπώθηκε, είναι η παράταξη αυτή να αποτελέσει το θεσμικό εργαλείο με το οποίο οι Ηπειρώτες θα συμβάλλουν ενωτικά και συλλογικά στην αναγέννηση του τόπου και της πατρίδας μας.

"Το πρώτο και σημαντικό βήμα, η ίδρυση της παράταξης έγινε. Η συμβολή όλων στα επόμενα βήματα θα καθορίσει την πορεία της γιατί σήμερα είναι αναγκαίο όσο ποτέ άλλοτε να αποβάλουμε τον ατομισμό και τη νοοτροπία της ανάθεσης" τονίζεται στην ανακοίνωση.

Τα ονόματα των ιδρυτικών μελών που δημοσιοποιήθηκαν είναι τα ακόλουθα:

1 Αγγέλου Κώστας Μουσικός ΑΡΤΑ
2 Αναστάση Γεωργία Ιδιωτικός Υπάλληλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
3 Ανωγιάτης Θανάσης Ηλ/γος Μηχανικός - Εργαζόμενος Νοσ/μείου Πρέβεζας ΠΡΕΒΕΖΑ
4 Αυδίκος Βαγγέλης Καθηγητής Πανεπιστημίου ΠΡΕΒΕΖΑ
5 Βενέτης Κώστας Δάσκαλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
6 Βένος Σταύρος ‘Εμπορος ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
7 Βλάχος Γιάννης Φαρμακοποιός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
8 Βράνος Νίκος Καθηγητής – Δ/ντής 8ου Λυκείου Ιωαννίνων ΙΩΑΝΝΙΝΑ
9 Γεροβασίλη Όλγα Ιατρός & Υπουργός ΑΡΤΑ
10 Γεωργίου Σωτήρης Συν/χος ΟΤΕ ΠΡΕΒΕΖΑ
11 Γεωργίου Χαρίλαος Υπάλληλος Περιφέρειας Ηπείρου ΠΡΕΒΕΖΑ
12 Γιωτάκης Κώστας Πολιτικός Μηχανικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
13 Γιώτη Ευφημία Συνταξιούχος ΠΡΕΒΕΖΑ
14 Γκίζα Ουρανία Εκπαιδευτικός ΑΡΤΑ
15 Γκίκας Ιωσήφ Κτηνίατρος ΑΡΤΑ
16 Γκούντας Αντώνης Συνταξιούχος ΑΡΤΑ
17 Γκριμπαβιώτης Ιωάννης Δικηγόρος ΑΡΤΑ
18 Δαρδαμάνης Χρήστος Αγρότης ΠΡΕΒΕΖΑ
19 Δάφλος Γιάννης Φοιτητής ΙΩΑΝΝΙΝΑ
20 Εξάρχου Ευτυχία Οικονομολόγος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
21 Ευθυμίου Λεωνίδας Δάσκαλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
22 Ευθυμίου Μπάμπης Ασημουργός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
23 Ζδράβου Βάσω Υπάλλ. ΕΛΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
24 Ζέρβα Ερμιόνη Άνεργη ΑΡΤΑ
25 Θωμάς Θόδωρος Υπάλλ. ΔΕΗ ΠΡΕΒΕΖΑ
26 Κάλτσας Κώστας Αγρότης ΙΩΑΝΝΙΝΑ
27 Κανελλοπούλου Πέγκυ Άνεργη ΠΡΕΒΕΖΑ
28 Καραγιάννη Σταυρούλα Καθηγήτρια ΠΡΕΒΕΖΑ
29 Καρακώστας Χρήστος Δάσκαλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
30 Καρατζένης Νίκος Καθηγητής ΙΩΑΝΝΙΝΑ
31 Καρίνος Θανάσης Συνταξιούχος ΑΡΤΑ
32 Κάρτσακλας Μιχάλης Αγρότης ΠΡΕΒΕΖΑ
33 Καψάλας Γιάννης Άνεργος ΑΡΤΑ
34 Κανδρής Ευάγγελος Εκπαιδευτικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
35 Κολοκούρη Ελένη Αρχιτέκτονας ΙΩΑΝΝΙΝΑ
36 Κορωναίος Θεόδωρος Γεωπόνος ΠΡΕΒΕΖΑ
37 Κοτσίνης Χρήστος Πολιτικός Μηχανικός ΠΡΕΒΕΖΑ
38 Κουσινίδης Νίκος Φοιτητής ΙΩΑΝΝΙΝΑ
39 Κριτσιμά Χριστίνα Δικηγόρος ΠΡΕΒΕΖΑ
40 Κυριακάκου Γεωργία Χημικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
41 Κωνής Δημήτρης Δικηγόρος ΠΡΕΒΕΖΑ
42 Κωστούλα Ιωάννα Δασκάλα ΙΩΑΝΝΙΝΑ
43 Λάκκας Νίκος Συν/χος Γ/Β ΔΩΔΩΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
44 Λέκκα Χριστίνα Αρχιτέκτονας, Γεν. Γραμματέας Αντιπροσωπείας ΤΕΕ/ Τμ. Ηπείρου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
45 Λελοβίτης Παναγιώτης Καθηγητής ΠΡΕΒΕΖΑ
46 Λέφας Δημήτρης Κομμωτής ΙΩΑΝΝΙΝΑ
47 Λιλής Παύλος Πολ. Μηχανικός, μέλος Αντιπροσωπείας ΤΕΕ/ Τμ. Ηπείρου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
48 Μακάριος Βαγγέλης Συν/χος Οικονομολόγος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
49 Μάκης Γιώργος Δικηγόρος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
50 Μακρίδης Γιώργος Μαθηματικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
51 Μάνθος Νίκος Καθηγητής Πανεπιστημίου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
52 Μάνθου Δημήτρης Συν/χος Δάσκαλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
53 Μάντη Ειρήνη Βρεφονηπιοκόμος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
54 Μαρέτης Ανδρέας Φαρμακοποιός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
55 Μαυράκος Αντώνης Υπάλλ. ΑΔΗ-ΔΜ, Πρ/δρος Συλλ. Εργαζομένων κ' ΓΓ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας ΙΩΑΝΝΙΝΑ
56 Μαυρογιώργος Γιώργος Καθηγητής Πανεπιστημίου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
57 Μεγήρ Μάρκος Καθηγητής ΕΠΑΛ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
58 Μίχας Βελισσάρης Οδοντίατρος ΠΡΕΒΕΖΑ
59 Μότσιος Γιάννης Καθηγητής Πανεπιστημίου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
60 Μουστάκα Ευαγγελία Εκπαιδευτικός ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
61 Μπαλάφας Κώστας Συν/χος Εκπαιδευτικός ΠΡΕΒΕΖΑ
62 Μπάλκος Μιλτιάδης Δικηγόρος ΠΡΕΒΕΖΑ
63 Μπάρκας Φάνης Δημοσιογράφος ΠΡΕΒΕΖΑ
64 Μπασιούκας Κώστας Ιατρός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
65 Μπεζεβέγκης Γιώργος Μηχ/γος Μηχανικός, εκπ/κός Σχολών Μαθητείας ΟΑΕΔ ΠΡΕΒΕΖΑ
66 Μωραίτης Κώστας Δάσκαλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
67 Νέσσερης Βαγγέλης Συν/χος Δημόσιος Υπάλληλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
68 Νικολάου Νίκος Συν/χος Δάσκαλος ΠΡΕΒΕΖΑ
69 Νούτση Ειρήνη Άνεργη ΠΡΕΒΕΖΑ
70 Ντάγγας Δημήτρης Καθηγητής ΠΡΕΒΕΖΑ
71 Νταής Ανδρέας Φαρμακοποιός, πρών Δήμαρχος ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
72 Ντάλλας Γιάννης Δάσκαλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
73 Ντάνης Σπύρος Καθηγητής Φυσικής Αγωγής ΙΩΑΝΝΙΝΑ
74 Ντάφλου Ελευθερία Οικονομολόγος ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
75 Οικονόμου Βασίλης Ηλ/νικός Μηχανικός -Εργαζόμενος ΠΓΝΙ κ' Αντιπρόεδρος ΠΟΜΗΤΕΔΥ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
76 Παγκράτης Σπύρος Συν/χος ΟΤΕ ΠΡΕΒΕΖΑ
77 Πάντος Παναγιώτης Πολιτικός Μηχανικός ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
78 Παπαδήμας Βασίλης Αρχαιολόγος ΠΡΕΒΕΖΑ
79 Παπαμιχαήλ Μανώλης Καθηγητής Πανεπιστημίου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
80 Παπαρούνας Παύλος Συν/χος ΕΛΤΑ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
81 Παπαφωτίου Γιώργος Πολιτικός Μηχανικός ΠΡΕΒΕΖΑ
82 Παπαχρήστος Γιάννης Συν/χος Δάσκαλος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
83 Παππά Αγγελική ΕΡΑ Ιωαννίνων ΙΩΑΝΝΙΝΑ
84 Παππάς Γιώργος Χημικός Μηχανικός/ Αντιπρόεδρος ΔΕ ΤΕΕ/ Τμήμα Ηπείρου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
85 Παλάσχας Πέτρος Επιχειρηματίας ΙΩΑΝΝΙΝΑ
86 Πλιάτσικας Πέτρος Συνταξιούχος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
87 Ράπτης Δημήτρης Συν/χος Εκπαιδευτικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
88 Ρέκατας Θωμάς Συν/χος ΔΕΗ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
89 Ρίζος Βασίλης Καθηγητής ΙΩΑΝΝΙΝΑ
90 Σαρακινός Θωμάς Εργαζόμενος ΕΚΑΒ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
91 Σιβροπούλου Ειρήνη Αρχιτέκτονας ΙΩΑΝΝΙΝΑ
92 Σκάρας Δημήτρης Εργαζόμενος ΕΚΑΒ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
93 Σκοπούλης Γιάννης Μηχανολόγος Μηχανικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
94 Σπέγγος Άρης Μηχανικός – Εκπαιδευτής Καταδύσεων ΙΩΑΝΝΙΝΑ
95 Σπυράκης Κώστας Ιατρός ΠΡΕΒΕΖΑ
96 Σταμάτης Γιώργος Ιατρός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
97 Σταμάτης Άγγελος Χημικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
98 Στασινού Έλια Καθηγήτρια Αγγλικών ΑΡΤΑ
99 Σοπεκιώτης Ευάγγελος Συν/χος ΟΤΕ ΠΡΕΒΕΖΑ
100 Τάτσης Δημήτρης Καθγητής - Δ/ντής ΙΕΚ Άρτας ΑΡΤΑ
101 Τζιάλλας Δημήτρης Νοσηλευτής – Αναπληρωτής Δ/ντής Νοσηλευτικής Υπηρεσίας ΠΓΝΙ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
102 Τζούμας Ορέστης Συν/χος Γεωπόνος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
103 Τσίκαρης Βασίλης Καθηγητής Πανεπιστημίου ΙΩΑΝΝΙΝΑ
104 Τσίνος Βασίλης Μηχανολόγος Μηχανικός ΙΩΑΝΝΙΝΑ
105 Τσιούρης Χρήστος Κτηνοτρόφος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
106 Τσόκος Κώστας Συν/χος Ένωσης Γεωργικού Συν/μού ΠΡΕΒΕΖΑ
107 Τσούτσης Παναγιώτης Οικονομοτεχνικός Σύμβουλος ΠΡΕΒΕΖΑ
108 Φονταράς Ευκλείδης Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΠΡΕΒΕΖΑ
109 Φωτίου Ηλίας Επαγγελματίας ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
110 Χαρίσης Δημήτρης Συνταξιούχος ΙΩΑΝΝΙΝΑ
111 Χολέβας Θεόδωρος Αρχιτέκτονας ΙΩΑΝΝΙΝΑ