Πρώτη εικόνα από σταυροδοσία

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Με αργούς αλλά σταθερούς ρυθμούς εξελίσσεται η καταμέτρηση των σταυρών των υποψηφίων.

Για το Δήμο Ιωαννιτών δεν υπάρχει ακόμη σαφής εικόνα καθώς ολοκληρώθηκε σε ελάχιστα τμήματα.

Στην Περιφέρεια και στην Περιφερειακή Ενότητα Ιωαννίνων, η καταμέτρηση των σταυρών ολοκληρώθηκε σε 74 από τα 505 εκλογικά τμήματα.

Η πρώτη εικοσάδα από την παράταξη του Αλέκου Καχριμάνη είναι:

1

 ΠΟΤΣΗΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ του ΗΛΙΑ

1.024

2

 ΣΙΑΡΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

832

3

 ΝΑΚΟΥ-ΔΑΣΟΥΛΑ ΑΓΝΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

831

4

 ΓΟΡΓΟΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

741

5

 ΤΣΙΑΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΝΑΠΟΛΕΟΝΤΑ

728

6

 ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

696

7

 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

668

8

 ΓΑΪΤΑΝΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ

660

9

 ΝΑΥΡΟΖΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΠΑΥΛΟΥ

620

10

 ΜΗΤΡΟΚΩΣΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΑ) του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ

488

11

 ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ

463

12

 ΠΑΡΓΑΝΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

444

13

 ΛΑΖΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ

417

14

 ΜΑΣΑΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

391

15

 ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

374

16

 ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ

344

17

 ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΝΙΑΡΗ ΜΥΡΤΩ του ΜΙΧΑΗΛ

339

18

 ΓΚΟΓΚΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

329

19

 ΣΙΑΣΗ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

328

20

 ΓΑΡΔΙΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

326

Από την παράταξη του Γιώργου Ζάψα προηγούνται:

1

 ΝΤΑΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

128

2

 ΠΑΛΑΣΧΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

125

3

 ΔΑΦΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΧΑΡΗ

124

4

 ΣΠΕΓΓΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΡΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

121

5

 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

119

6

 ΓΙΩΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

101

7

 ΛΕΚΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

97

8

 ΒΥΖΟΥΚΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ (ΝΙΚΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

93

9

 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΧΡΗΣΤΟΥ

92

10

 ΧΟΛΕΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

91

Από τον Σπύρο Ριζόπουλο

1

 ΒΛΕΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΑΛΕΞΙΟΥ

134

2

 ΥΦΑΝΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

123

3

 ΡΑΪΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

121

4

 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

79

5

 ΣΙΔΕΡΗ ΑΘΗΝΑ του ΛΕΩΝΙΔΑ

78

6

 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ

75

7

 ΚΑΡΑΜΠΟΪΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

72

8

 ΚΛΗΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

69

9

 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

68

10

 ΝΟΥΣΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

67

Από τον Δημήτρη Δημητρίου

1

 ΚΙΤΣΑΝΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

161

2

 ΜΠΕΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

137

3

 ΝΤΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

129

4

 ΛΙΟΥΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΧΡΗΣΤΟΥ

107

5

 ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

101