Σ’ ένα λεπτό κατέρρευσε ο ΠΑΣ στη Βέροια

BEROIA PASΜέσα σε ένα εφιαλτικό λεπτό κατέρρευσε ο ΠΑΣ Γιάννινα στη Βέροια και γνώρισε δεύτερη ήττα καπάκι στο πρωτάθλημα.
Οι κυανόλευκοι ηττήθηκαν με 2-0 όταν και δέχτηκαν δύο γκολ στο 54′-55′ από τους γηπεδούχους οι οποίοι σε πέντε παιχνίδια μετρούν ήδη τέσσερις νίκες και αποτελούν την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΣ ήταν αναγκασμένος από το 39′ να παίζει με παίκτη λιγότερο, λόγο αποβολής του Ντάσιου με 2η κίτρινη, ένα σημείο που ίσως έκρινε και το ματς.

Παρ’ όλα αυτά ο ΠΑΣ στα επόμενα λεπτά έδειχνε να μην αντιμετωπίζει πρόβλημα από τη Βέροια η οποία είχε την κατοχή της μπάλας αλλά δεν είχε την τελική προσπάθεια.
Αλλά αυτό μέχρι το 54′ όταν ο Μαλόν γέμισε στην περιοχή με πλάγιο και ο Κάμπορα από κοντά με κεφαλιά σημείωσε το 1-0, ένα γκολ δυστυχώς από τα πολλά “φτηνά” που τρώει φέτος ο ΠΑΣ.

Και μέχρι να συνέλθει ο ΠΑΣ, ήρθε και το 2-0 στο 55′ από τον Καλτσά που πήρε έτοιμο γκολ από τον Ντουμίτρου.
Και κάπου εκεί η ψυχολογία των ποδοσφαιριστών του ΠΑΣ πήγε στο ναδίρ.

Μετά από την εξέλιξη αυτή οι γηπεδούχοι απέκτησαν αυτοπεποίθηση και έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο με τον Βελλίδη να κάνει υπερπροσπάθεια να μη δεχτεί η ομάδα άλλο γκολ.

Ο Πετράκης έριξε στο ματς Μανία, Μπέριο και Ναδάλες σε μία προσπάθεια να αλλάξει τα δεδομένα, και ο ΠΑΣ φάνηκε να ισορροπεί στον αγωνιστικό χώρο αλλά του έλειπε η ουσία και το γκολ δεν ήρθε.

Όπως και να έχει, οι κυανόλευκοι γνώρισαν δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα και καλούνται να επιστρέψουν στο δρόμο των επιτυχιών.

Διαιτητής ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος από τη Φθιώτιδα.
Βοηθοί ο Μιχάλης Καρσιώτης (Κορινθίας) και ο Χρήστος Σωτηρόπουλος (Αχαΐας).

Τέταρτος διαιτητής ο Ιωάννης Τοπούζης (Θράκης) και παρατηρητής ο Γεώργιος Αμυγδάλης (Σερρών).

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΒΕΡΟΙΑ (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Μαλόν, Βέρτζος, Ραούλ Μπράβο, Αμαραντίδης, Μπατιόν, Μπαλάφας (73′ Κατίδης), Ντουμίτρου, Γεωργιάδης (49′ Μπαργκάν), Καλτσάς (80′ Μπεν), Κάμπορα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Γιάκος, Ακόστα (59′ Μανιάς), Ίλιτς (71′ Μπέριος), Στρούνα (71′ Ναδάλες), Τσάβες, Λίλα.

ΠΗΓΗ: sportsioannina.gr