Πήρε ισοπαλία ο ΠΑΣ στο Αγρίνιο

PAS AGRINIOΌρθιος σε μία ακόμη δύσκολη έδρα στάθηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Οι κυανόλευκοι κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, σε ένα παιχνίδι όμως που είχε ρυθμό και αρκετές φάσεις.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα καλό πρώτο ημίχρονο στο οποίο άσκησαν ιδιαίτερη πίεση, ενώ απείλησαν κυρίως με στημένα, με τον ΠΑΣ να είναι όμως πολύ καλά στημένος.

Ο Βιγιαφάνες είχε σουτ στο κάθετο δοκάρι στο 12′.

Και αφού άντεξε στην καταιγίδα του πρώτου 45λεπτου, ο ΠΑΣ ήταν πολύ καλύτερος στην επανάληψη.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, παίζοντας αρκετά καλό ποδόσφαιρο, ήταν αρκετά απειλητική.

Με αντεπιθέσεις ο Κοροβέσης έχασε ορισμένες πολύ καλές ευκαιρίες που θα μπορούσε να σκοράρει.

Με τον αγώνα αυτό ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος με τον ΠΑΣ Γιάννινα να έχει μαζέψει 25 βαθμούς, μία αρκετά καλή συγκομιδή.

Ακολουθεί ένα ακόμη δύσκολο ματς μεσοβδόμαδα. Στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ηλίας Σπάθας από τον Πειραιά.
Βοηθοί οι Μιχάλης Καρσιώτης (Κορινθίας) και Κωνσταντίνος Ποντίκης (Πρέβεζας).

Τέταρτος διαιτητής ο Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας) και παρατηρητής ο Γεώργιος Μπίκας (Χαλκιδικής).

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Μπρακάλι, Κέβιν, Κούσας, Μπεχαράνο, Άλβες (88′ Βασιλείου), Κάπελ, Γοδόι, Βιγιαφάνες (69′ Μύγας), Μαρίνεζ, Ετζεγκέλε, Φωτάκης (81′ Παπουτσογιαννόπουλος).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ίλιτς (77′ Μανιάς), Ακόστα, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Τσάβεζ (72′ Γιάκος), Στρούνα, Κοροβέσης, Γαρουφαλιάς (19′ λ.τρ. Σκόνδρας).

ΠΗΓΗ: sportsioannina