Μεγάλη νίκη του ΠΑΣ κόντρα στη Βέροια

BEROIA PASΈνας ΠΑΣ…όνειρο… Και παρά τις δύσκολες αγωνιστικές συνθήκες, εξ αιτίας του καιρού, κατάφερε μία μεγάλη νίκη κόντρα στην ομάδα της Βέροιας.

Ένας ΠΑΣ σαν καταιγίδα συνέτριψε την αντίπαλο του με 4-1, «πετώντας» στον λασπωμένο αγωνιστικό χώρο.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα έκρυψε τη μπάλα και ήταν καταιγιστικός. Ο Ίλιτς έστελνε συστημένη τη μπάλα στους συμπαίκτες του και τα γκολ έπεσαν βροχή σε ένα μοναδικό ρεσιτάλ.

Όμως την αρχή την έκανε ο Τσάβες. Από το φάουλ του Αργεντινού και την ασθενή απόκρουση του Καντιμοίρη στο 8′, ο Τσουκαλάς από κοντά άνοιξε το χορό των τερμάτων.
Στο 15′ ο Ίλιτς σέρβιρε στον Μανιά από το κόρνερ που δεν δυσκολεύτηκε για το 2-0.

Στο 18′ ο Σέρβος βρήκε πολύ ωραία με φάουλ τον Τζημόπουλο ο οποίοςπλάσαρε για το 3-0.

Ο ΠΑΣ έκανε τέσσερα τα τέρματα του και πάλι με δημιουργό τον Ίλιτς που με φάουλ έφερε ξανά τον Τζημόπουλο σε θέση βολής που βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά στο 35′.’
Η Βέροια μετά από αυτή την εφιαλτική εξέλιξη, έφτασε στη μείωση του σκορ με τον Βεργώνη λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε περισσότερο διαχείρηση του παιχνιδιού από πλευράς ΠΑΣ που έκανε συντήρηση μη ρισκάροντας πιθανούς τραυματισμούς από το βαρύ αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος από τα Τρίκαλα.

Βοηθοί οι Βασίλειος Καμπούρης (Εύβοιας) και Κυριάκος Μερκενίδης (Μακεδονίας).

Τέταρτος διαιτητής ο Γεώργιος Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) και παρατηρητής ο Αθανάσιος Βέλλιος (Ξάνθης).

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς (83′ Γιάκος), Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κοροβέσης (77′ Χαρίσης), Τσουκαλάς, Ίλιτς, Μπέριος, Τσάβεζ (70′ Ακόστα), Ντάσιος.

ΒΕΡΟΙΑ (Χοσέ Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Μαλόν, Αμαραντίδης (46′ Βάσκεζ), Ραούλ Μπράβο, Μαραγκός, Όστοϊτς, Βεργώνης, Καλτσάς, Μπεν, Τάτος (66′ Κάμπορα), Ναζλίδης (63′ Ντουμίτρου).

ΠΗΓΗ: sportsioannina